У дома / Ваканционен дом / Разработка на урок на тема "Играчки за малката Бетси!". Играчки за малката Бетси II. Фонетична загрявка

Разработка на урок на тема "Играчки за малката Бетси!". Играчки за малката Бетси II. Фонетична загрявка

Предмет : Играчки за малката Бетси!

Целта на урока : формиране на езикови, речеви и социални компетентности.

Цели на урока:

    образователен аспект: развитие на лексиката по темата "Играчки"; запознайте се с правилото за използване на членове a / an; конструкции товае/ чее;

    аспект на развитие: развийте способността да описвате играчки с помощта на статиятаа/ан и притежателен падеж на съществителните;

    образователен аспект: развиват мотивация за изучаване на чужд език, култивират чувство за колективизъм и взаимна подкрепа.

По време на часовете:

    Организиране на времето.

Учителят показва плюшеното мече и казва:

Здравейте!

виж! Това е настроениепримечка. Той е щастлив! А ти как си?(променя изражението на лицето на мечката)

- саВиетъжен ( ядосан, щастлив)? (деца отговарят)

И аз съм щастлив. И се радвам да те видя.

2. реч загрявка .

Моята хубава кукла

Много е малък.

Обичам моята красива

малка кукла.

3. Обявяване на темата на урока. Поставяне на цели.

Т: Уау! Играчки! Колко са хубави! (взима една от играчките) Какво е това?

Кл.: Това е плюшено мече!

Т: Чия е?ЧияТой?

Кл.:Олег!

Т.: Това е плюшеното мече на Олег!Какво казах? как? Какво мислите, че ще научим днес?

Кл.: Ще се научим да разпознаваме чии играчки!

    Актуализиране на основните знания на учениците.

    1. Индивидуална работа по карти.

Превод на английски.

Това е куклата Лулу.____________

_________________________

Това е влакът на Боб.___________

_________________________

    1. Игра „Чия е тази играчка?“

      Повторение на гласни и съгласни.

  1. Първоначално изучаване на нов материал.

1) Въведение на статията а/ан. Характеристики на употреба. Приказката за статията а" и неговите приятели.

Имало едно време една статия А . той беше толкова красив, добър и мил, но нямаше никакви приятели. И така му беше много скучно. И тогава един ден статията А Реших, че е достатъчно да живея сам, и отидох да търся приятели. Първо срещна... котка. И на английски cat - котка Той се приближи до него и му предложи да бъдат приятели. Котаракът с радост се съгласи - той също беше отегчен. Те застанаха един до друг и се оказа ... (котка).

По същия начин има среща с куче и крокодил.

Има статия А с приятелите си и среща … слон. Еха! Какво страхотно! Искам да бъда приятел с него. Това ще бъде най-големият ми приятел! Той се приближи до слона и каза: "Нека бъдем приятели с теб!" А слонът отговаря: „Не! Не искам да бъда приятел с теб. Вече съм приятел със статията ан

Защо мислите, че слонът не е искал да бъде приятел със статиятаА ?

    Първична проверка на разбирането.

Упражнение 1, стр.60 (писмено)

Физкултурна минута

2) Въведение структури това е/това е

Проблемен въпрос.

Вижте правилото на страница 60, как се различават изреченията?

Защо се пише по различен начин? Вижте колко далеч от ръката са тези предмети?

(Ако възникнат затруднения. Учителят посочва едни и същи предмети на различни разстояния, които са на масите на децата и казва:ТоваеаКнига/ ЧееаКнига)

3) Говорене. Отработване структури това е/това е.

(учителят поставя предмети на различни разстояния от децата и иска да каже това е / че е )

    Първично закрепване.

Слушане.

Пр. 3, стр.61

Четене.

Пр. 4, стр.61

    Обяснение на д.з.

Пр.2, стр.60 - писмо, пр. 3, стр.61 – прочети.

    Обобщение на урока.

Т.: Какво научихте в урока? Начертайте настроението си на дъската.

Въведение в новия материал.

Предмет: Играчки за малката Бетси.

Целта на урока: организират дейностите на учениците при разработването и използването на нови лексикални единици и притежателния падеж на съществителните в речта;

Задачи:

Разработване: развиват способността за доброволно и неволно запаметяване на нови лексикални единици; развиват способността за четене с разбиране на нови лексикални единици и изучаваната граматична структура.

Обучение: въведе граматическата структура на притежателния падеж на съществителни въз основа на знания от курса по руски език.

Образователни: да култивират уважение към своите играчки, уважение към собствеността на другарите.

Планирани резултати:

Учениците овладяват нови лексикални единици;

Учениците ги използват в монологична и диалогична реч;

Учениците разпознават и четат с разбиране нови лексикални единици и структури с притежателни съществителни.

Списък на оборудването за класната стая за урока:

    Учебник и работна тетрадка UMK Spotlight 3 клас (Bykova N.I., Dooley D., Publishing House Prosveshchenie).

    Презентация към урока.

    Визуален материал: играчки, карти с думи, презентация.

    аудио дискове Spotlight 3.

    Песен Hello (http://www.youtube.com/watch?v=aeQlnlMpizI)

    Печат "Цвете"

Структура на урока:

    Организационен момент (2 мин.).

    Проверка на домашното (2 мин.).

    Поставяне на цели (въвеждане на учениците в нова тема) (2 минути).

    Подготовка на учениците за усвояване на нов материал (3 минути).

    Изучаване на нов материал и методи на дейност (2 минути).

    Първична проверка на нови знания (2 мин.).

    Прилагане на наученото (2 минути).

    Обобщение и систематизиране (4 мин.).

    Физическо възпитание (3 минути).

    Използване на нови знания в системата от знания (14 мин.).

    Контрол на знанията (2 мин.).

    Домашна работа (3 мин.).

    Размисъл (2 минути).

    Оценка (2 минути).

    Организиране на времето.

T.: Добро утро ученици!

П.: Добро утро, Алсу Наилевна!

T.: Седнете, моля. Нека "запеем нашата песен "Say Hello". (Песен "Say Hello", http://www.youtube.com/watch?v=aeQlnlMpizI )

    Проверка на домашните

T.: Момчета, моля, покажете ми емотикона, който ще показва завършването на домашното ви. Как се справихте, ясно ли ви беше всичко?

Учениците показват емотикони. Тези ученици, които показаха тъжен емотикон, обясняват проблемите си при писането на домашните. Заедно с класа премахваме проблемите - обясняваме, повтаряме, консолидираме. Активният печат на цветето е поставен в тетрадката. Проверка на развитието на изучавания материал в речта, връзката на етапите.

T .: Имам кола. Това е моята кола. аз давам играчка Елвин. Елвина има кукла. Това е нейната кукла. аз давамИграчката на Халил и помолете децата да разкажат за Халил и неговата играчка.

P1: Халил има куче. Това е неговото куче.

P2.: Алия има топка. Това е нейната топка.

Повтаряме притежателните местоимения.

    Поставяне на цели (въвеждане на учениците в нова тема).

T.: Вижте, деца! Имаме няколко играчки в урока. Толкова са хубави! (играчките лежат на масата, слайд № 1 се показва на дъската). Това е Бетси и нейните играчки!

стр.: ЕХА!

T.: Какво е?

стр.: Това е топка.

T.: Чия е тази топка? - Чий е той? (учителят дава играчката на Артур)

стр.: Артър.

T.: Това е балът на Артър. Какво е?

стр.: Това е куче.

T.: Чие е това куче? (учителят дава играчка на Алина)

стр .: Алина. Това е Алина - в хор с учителката.

T.: И кой ще каже какво ново ще научим днес, научим и какво ще научим?

стр .: Ще се запознаем с имената на играчките и ще се научим да казваме на кого принадлежат.

T.:Как да кажем това на руски?

стр.: Куфарчето на Саша, колата на Соня, котката на мама.

T.: Да видим дали сме запознати с всички играчки, знаем ли как се казват на английски?

стр .: Не.

T.: Нека тогава да се запознаем с имената им на английски. Слушайте, моля!

    Подготовка на учениците за усвояване на нов материал.

фонетично зареждане. Въвеждане на нови лексикални единици. Слушаме CD: Модул 4, нови думи и повтаряме думите в хор, индивидуално с нагледна опора върху картинките, които са на дъската, по-нататък в учебника на стр. 58, пр. 1.

На масата има карти с думи. Четат се карти (хорово произведение, след това индивидуално).

    Изучаване на нови знания и начини на дейност.

T.: Покажете играчките и ги назовете на английски. Не забравяйте да добавите нещо свое (презентация)

Снимка номер 1 е плюшено мече. Жълто е.

Снимка номер 2 е кола. Бяло е.

Снимка номер 3 е кукла.

Картина номер 4 е топка.

Снимка номер 5 е барабан. Харесва ми.

Картина номер 6 е знаме.

Снимка номер 7 е влак.

Картина номер 8 е пирамида.

Тези, които използват вече познати думи в дадени структури, се насърчават.

    Първоначална проверка на нови знания.

Учениците отварят работни тетрадки на страница 52 и изпълняват упражнение 2. След това сменете един с друг и проверете тетрадките. След това изпълняват упражнение 3. Учениците, които отговарят на дъската, получават печат с цвете в тетрадката си.

    Прилагане на наученото.

Затвърдяване на научения материал

Да се ​​упражняваме. Да поправим новите думи в структурата с притежателен падеж. Момчетата отиват до дъската и пишат.

    Обобщение и систематизиране.

Да поговорим, да поговорим.

Играчките се раздават на децата, а децата говорят за играчките на своите другари.

Това е куклата на Варя.

Това е влакът на Данил.

Това е музикалната кутия на Настя.

Това е самолетът на Никита.

Това е сервизът за чай на Олеся.

Това е балът на Данила и Семьон.

Това е люлеещият се кон на "Ян и Ксеня".

Това е слонът на Вадим.

Отговорилите ученици получават печат с цвете в тетрадката.

Физкултурна минута .

Ръцете горе, ръцете долу

    Използване нов знания V система знания

T.: Отворете книгите си на страница 59. Погледнете снимките и кажете: за какво ще четем сега?

стр .: Относно играчките.

T : Нека слушаме. След като слушате, назовете играчките, които чувате.

T .: Камила, Халил, Артър (слаби ученици) назовават актьорите, които са чули (диференциран подход).

Учениците показват емотикони, как са разбрали текста: усмихнати - отлично, сдържани - наполовина, тъжни - по-малко от половината. Децата разказват каквото разбират. Назовете играчките, които са чули и видели.

слушай и разбирай.

Четенето на текст на пауза. Учениците четат в хор след оратора, а след това по роли. Самостоятелно четене.

11. Контрол на знанията

Отговорете на въпроса по текста в учебника.

Учителят посочва ученик и задава въпрос на съседа му:

T.: Какво е?

П.: Това е влак.

T.: Чий е този влак?

П.: Това е влакът на Артур.

Учителят продължава въпроса.

12. Д У дома нейната задача

T.: Момчета, погледнете в дневника на съседа си и проверете дали е написал правилно домашното. Отворете работните си тетрадки и вижте домашните си. Какво трябва да се направи?

13. Отражение

T.: Момчета, какво ново и полезно научихме днес? Какво се научи да правиш? Какво ще кажеш на родителите си, когато се прибереш?

стр .: Научен да изразява кой е собственик на обекта. Научихме се да наричаме нови играчки на английски.

T.: Момчета, покажете ми усмивката, която показва как сте разбрали днешната тема.

14. Оценка

Оценяване (получилите 5 или повече печати с цветя - 5, 4 печата - 4, по-малко от 4 - печати се зачитат в следващия урок).

1. Топка (Лари) Топката на Лари.

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

5. Балерина (Лулу)

Напишете на кого са тези неща.

1. Топка (Лари) Топката на Лари

4. Плюшено мече (Бетси)

Играчки за малката Бетси!

3 клас UMK „Прожектор“

Учител: Жидкоблинова Е.Г.

Тип урок : Урок с използване на ИКТ

Целта на урока : формиране на езикови, речеви и социални компетентности чрез ИКТ и Интернет ресурси.

Цели на урока:

  1. образователен аспект:въведе лексика по темата "Играчки";
  2. аспект на развитие:развиват способността да описват играчки с помощта на член a/an и притежателен падеж на съществителни;
  3. образователен аспект:развиват мотивация за изучаване на чужд език, култивират чувство за колективизъм и взаимна подкрепа.

Средства за обучение:

  1. видимост: карти на тема "Играчки"
  2. раздаване: многостепенни карти с индивидуални задачи (Приложение 1)
  3. учебник и печатна тетрадка “Прожектор”-3
  4. технически:
  1. Песен Hello!
  1. DVD-ROM “Прожектор”-3
  2. Забавна песен с глаголи за действие за деца: Какво можеш да направиш?
  1. Презентация към урока (Приложение 2)
  1. Организиране на времето.

Т.: Добро утро, момчета и момичета. Радвам се да те видя днес.

Кл.: И ние се радваме да те видим.

Т.: Да изпеем нашата песен! (Песен Hello!)(Слайд 1)

Т: Как си днес?

Кл.: Аз съм добър/страхотен/прекрасен.

  1. Поставяне на цели.

Т: Уау! Играчки! Колко са хубави! (взима една от играчките) Какво е това?

Кл.: Тигър е!

Т: Чия е? Чий е той?

Кл.: Олег!

Т.: Това е тигърът на Олег! Какво казах? как? Какво мислите, че ще научим днес?

Кл.: Ще се научим да разпознаваме чии играчки!

Т.: Вижте играчките. Можем ли да назовем всички тях?

CL: Не.

Т.: Как да бъда?

Кл.: Трябва да научим имената им.

Т.: Готови ли сте да започнете?

Кл.: Да, ние сме.

  1. Актуализиране на основни знания. Откриване на нови знания

фонетично зареждане. Въведение в лексиката. (DVD-ROM. Модул 4. Научете и правете. Нови думи.)

  1. Първично закрепване.
  1. Изпълнение на лексикални упражнения:
  1. Покажете и кажете. (Слайд 2)
  2. Изберете правилната дума (Слайд 3)
  3. Изберете странната дума. (Слайдове 4-5)
  4. Съчетаване. ( DVD-ROM. Модул 4. Учете и правете. Дейности 1)
  1. Въвеждане на член a/an. Характеристики на употреба. Приказката за статиятаа" и неговите приятели. (Слайд 6)

Имало едно време една статия а . той беше толкова красив, добър и мил, но нямаше никакви приятели. И така му беше много скучно. И тогава един ден статиятаА Реших, че е достатъчно да живея сам, и отидох да търся приятели. Първо срещна... котка. А на английски котката е котка. Той се приближи до него и му предложи да бъдат приятели. Котаракът с радост се съгласи - той също беше отегчен. Те застанаха един до друг и се оказа ... (котка).

По същия начин има среща с куче и крокодил.

Има статия а с приятелите си и среща … слон. Еха! Какво страхотно! Искам да бъда приятел с него. Това ще бъде най-големият ми приятел! Той се приближи до слона и каза: "Нека бъдем приятели с теб!" А слонът отговаря: „Не! Не искам да бъда приятел с теб. Вече съм приятел със статиятаан."

Защо мислите, че слонът не е искал да бъде приятел със статиятаА?

Играта "Коли"(Слайд 7)

Играта "Верига от правилните думи"

  1. Самостоятелна работа.

Индивидуална работа по карти с последваща самопроверка и самооценка.(Слайд 8)

  1. Физминутка.

Песен What Can You Do? (Слайд 9)

  1. Включване на нови знания в системата от знания
  1. Въвеждане на правилото за образуване на притежателен падеж на съществителните имена. Анализ на пробите.(Слайд 10)
  2. Изпълнение на игрово упражнение. Съставяне на мини-монолог по образец (работа с играчки).
  1. Самостоятелна работа.
  1. Групова работа: р/т с. 31 пакет 3
  2. Диференциация на нивата:

Ниво за напреднали - вмъкване на липсващи букви, свързване на думи с картинки.

Ниско ниво - свържете думи с картинки.

  1. Отражение

Т.: Какво научихте в урока? Нарисувайте настроението си.

домашна задача:

Ниво за напреднали - съставете изречение от думи.

Основно ниво - познайте думата, вмъкнете липсващите букви, нарисувайте предметите, които сте познали.

Ниско ниво - подпишете играчките.

Методическа разработка на урок по английски език.

Предмет : "Играчки за малката Бетси". "Играчки за малката Бетси."

Степен: 3

Целта на дейността на учителя: да създаде условия за усвояване на нови лексикални единици, да въведе образуването на притежателен падеж на съществителни.

Тип урок: изучаване и първично затвърждаване на нови знания.

Изложение на образователната задача: „Играчки. Притежателен падеж на съществителните.

Технологии: технология за диалогично обучение, кейс технология, здравеопазващи технологии.

Планирани резултати:

Лични резултати :

Образователен и познавателен интерес към нов материал и начини за решаване на нов учебен проблем;

Формирането на такива лични качества като любопитство, трудолюбие, способност за организиране на дейността и преодоляване на трудности, целенасоченост и постоянство в постигането на целите, способност да слушате и чувате събеседника, да обосновавате своята позиция, да изразявате своето мнение.

Метапредметни резултати от курса:

Нормативни универсални учебни дейности

- определят учебната задача и активно се включват в дейности, насочени към решаването й в сътрудничество с учителя и съучениците;

Овладейте основите на самоконтрола;

- да оценяват адекватно постиженията си, да осъзнават възникващите трудности и да търсят начини за преодоляването им.

Когнитивни универсални учебни дейности

Идентифицирайте и формулирайте учебната цел;

Комуникативни универсални учебни дейности

Умение за слушане и участие в образователен диалог със съучениците на учителя;

Да извършват съвместни дейности по двойки, като вземат предвид образователни и познавателни задачи;

Предмет:

Разберете името на играчките, разграничете на ухо и адекватно произнесете въведените лексикални единици;

Организирайте думите според тематичния принцип;

Използвайки предоставената информация, самостоятелно формулирайте правилото за образуване и използване на притежателен падеж на съществителни имена.

Умейте да използвате притежателен падеж и имена на играчки в житейска ситуация.

Методи на обучение: търсещи, визуални, дейност (практически).

Форми на обучение: фронтална, по двойки и индивидуална.

Оборудване: компютър, проектор.

Нагледен и илюстративен материал: мултимедийна серия: презентация по темата на урока, видео, работни листове, снимки, "длани" за размисъл.

План на урока

Етап на урока

Дейност на учителя

Студентски дейности

1.Org. момент.

(1-2 мин.)

Поздравления .

T : - Здравейте, мили деца!

T : Как си днес?

T : Готови ли сте за урока?

Р с : - Здравейте, скъпи учителю!

P1 : Добре съм, благодаря.

P2 : Добре съм, благодаря, а ти?

2. Поставяне на цели.

(3 мин.)

T : - Да направим кръстословица!Да решим кръстословицата. (Слайд 1 "ИГРАЧКИ")

T : Прочетете думата! Как го превеждате?

Какво ще научим в клас днес?

Т: Обичаш ли да играеш с играчки?

T : - Ще се научим да говорим и за това кой притежава играчките. За да успеете в урока, успяхте, как трябва да работите в урока?

T: За да се чувствате комфортно да работите заедно, трябва да сте позитивни, учтиви един към друг и т.н.

T : Да се ​​погледнем, да се усмихнем и да покажем ръцете си. Те са символ на приятелство.

За да е приятно и удобно на всички да работят: нека се усмихнем един на друг и да покажем своетодлани . Те са символ на откритост и дружелюбие.

Пс : решавайте кръстословица, „познайте“ темата на урока.

Р: - Да се ​​научим да назоваваме играчките.

Rs: Да, правим.

Rs:- Старайте се да работите добре, бъдете активни, внимателни.

ПС: усмихват се и показват ръцете си.

3. Актуализиране на опорни знания.

(3 мин.)

Фонетична загрявка . (На бюрото)

T : - За да назовем правилно играчките на английски, да разплетем език!

лед крeaм, тeaнабор,jeans

[к]-чиck, такаcks, rocking кон

[f]-долтелв,телото, елетелмравка

T : - Повтаряй след мен! Работете по двойки!Повтаряй след мен! Прочетете тези думи един на друг!

T : - Какви думи могат да се нарекат играчки?

T : Какви имена на играчки вече знаете?

ПС: Прочетете думите по двойки.

ПрочетидумиVдвойки.

Р : - сервиз за чай, люлеещо се конче, слон.

Р с : -назовават играчките, които познават.Назовават играчки, които вече познават.

4. Откриване на "нови" знания.

(5 минути.)

Запознанство с нов думи .

T : Първо ми кажи коя е Бетси?

Това е вярно. Тя е малката сестра на Лари и Лулу.

T : Слушайте и повтаряйте думите,

след това отворете книгите си на страница 58 и някои от вас ще ги прочетат.Сега работете по двойки.

Слушайте и повтаряйте, след това отворете книгите си на страница 58 и някои от вас ще прочетат думите. Сега прочетете тези думи един на друг по двойки.

Р :- Малката сестра на Лари и Лулу.

ПС: Повторете думите. Повторете думите след диктора (видеоклип)

Прочетете думите поотделно, след това по двойки. Упражнение 1, стр.58 в учебника.

5. Първично закрепване.

(7 мин.)

Нека направим няколко упражнения!

T: 1. Свържете думата и картинката.Свържете думата и картината. (Слайд 2)

2. Изберете правилната дума.Избирамправилнодума. (Слайд 3-7)

3. Кои букви липсват?

tr_in

b_ll

t_a s_t

d_ll

ele_ha_t

m_si_al b_x

ПС: свързвайте думи с картинки.

ПС: Децата пишат имената си на работните листове. Децата попълват липсващите букви, след което извършват самопроверка на (слайд 8 от презентацията).

6. Физ. минута.

(3 мин.)

Хайде да си починем!

Ако си щастлив и го знаеш.”

T: Каква е основната идея на песента?

Определете основната идея на песента.

ПС: Бъдете толерантни и приятелски настроени към хора от различни националности.

7.Включване на нови знания в системата от знания.

(7 мин.)

1. Въвеждане на нови знания. Образуване на притежателен падеж на съществителните.

(На дъската има 2 картинки: момчето Лари и топката)

T : - Погледни дъската.Прочети. Преведете всяко изречение.

T: - Как да преведем това изречение?

T: - Нека заключим, как правилно да посочим на английски, че едно нещо принадлежи на някого?

T: - На какъв въпрос отговаря думата, към която е добавен апостроф?

T: - Как да превеждам красиво?

T: - Прочети изреченията! Какво мислите, че означава думата „Чия“ във въпроса, ако отговорът е думата с апостроф?

T: - Превеждайте изречения!

Много добре! Вие сами определихте правилото за образуване на притежателен падеж на съществителните.

2. Изпълнение на игрово упражнение. Съставяне на минидиалог по образец.

T : - Хайде да играем с играчките!Сега нека играем на английски и се опитаме да попитаме чия е играчката и да отговорим на този въпрос на английски.

Действайте в диалога! Работете по двойки!

Те заключават как да покажат, че едно нещо принадлежи на някого.

Р : - Това е Лари. -ТоваЛари.

Това е топка. -Товатопка.

Това е топката на Лари. -ТоватопкаЛари.

R: - Чрез добавяне на апостроф към думата (името)

П: - Отговаря на въпросите „чий? на когото?"

R: - Първо преведете думата, която отговаря на въпроса „какво?“, И след това думата, която отговаря на въпроса „чий?“.

R: - "Чия?"

упражнение 2, стр.58. Съставете мини-диалози по двойки.

P1 : - Чия е тази кукла?

P2: - На Лулу е.

8. Проверка на усвояването.

(5 минути.)

Диференциация на нивата:

Основно ниво - изберете правилната опция.

1. Това еЛари / на Лари влак.

2 . Това е/то Слонът на Лулу.

3 . Чия/кой това сервиз за чай ли е? това ена мама/на мама.

4 . Какво/Чие това люлеещ се кон ли е?това етатко/татко.

Ниво за напреднали - възстановете изреченията, подредете думите в правилния ред.1. Топката на Лари/Това е/.

2. Това е/ куклата/ на Лулу.

3. Чия/ музикална кутия/ е това/? на мама/Това е.

4. е/ чий/ този/ люлеещ се кон? На Лулу/Това е.

Разменете работни листове със съсед и проверете за коректност. (Слайдове 9, 10).

Поправи грешките.

T: - Вдигнете ръка, кой направи всичко без грешки? Кой има една грешка? Кой има две? Какво трябва да се направи, за да се избегнат?

Много добре! Много добре!

PS

PS : Самостоятелно изпълнение на задачата в работните листове.

PS : разменете работни листове със съсед и проверете за коректност. (Слайдове 9, 10).

Коригирайте грешките, ако има такива.

PS : научете правилото и т.н. Оценете работата им.

9. Фиксиране.

(3 мин.)

Нека да Ще видим карикатура .

T: Хайде сега да гледаме анимационния филм!

Какви играчки има в анимационния филм?

Какви играчки има в този анимационен филм? Текстът може да се намери в учебника.

Прочетете въпроса в пр. 4 и отговори!

ПС: гледане на видеоклип.

Упражнение 3, стр.59

Упражнение 4, стр.59 отговорете на въпроса кой притежава играчките.

10. Домашна работа.

(1 минута.)

Нивелиранидиференциация:

T : - Отворете работните си книги на страница 31, пример 3 и страница 33, пример 4.(Слайд 11)

Задачата е една и съща и за двете упражнения - разгледайте снимките и напишете на кого са играчките.

Но на страница 31 - задачата е по-трудна, а на страница 33 - малко по-лесна, тя е оценена по-ниско. И можете да изпълнявате и двете задачи за по-добро усвояване и по-добри оценки.

Запишете си домашното.

ПС: запишете домашното.

Упражнение 3, стр.31И ( или)

Упражнение 4, стр.33 в учебната тетрадка.

11. Рефлексия.

(1-2 мин.)

Какво научихме в урока днес? Какво научихте?

Как работихте днес?

Предприеме "длани" (дясна и лява страна).

дясна "дръжка" Напишете какво ви е било трудно и върху какво трябва да работите.

Лява "дръжка" - запишете това, което е било лесно.

Ако сте в страхотно настроение Отлично, нарисувайте в центъра на дланта, ако е добре Добре, ако материалът не е много ясен и трябва да го изучавате отново

Не много добър.

Дай ми работните листове и ръцете си.

ПС: оценяват работата си в урока, предават работни листове и „ръце“.

12. Завършване на урока.

(1 минута.)

Т: - Твоите белези са... Поставяне на знаци.

Благодаря ви за работата.Ще се видим скоро.

Луцай Дина Валериевна
Образователна институция:Общинско бюджетно учебно заведение "СОУ №60"
Кратка длъжностна характеристика:

Дата на публикуване: 2017-02-18 Обобщение на урока по английски „Играчки за малката Бетси“ Луцай Дина Валериевна Общинско бюджетно учебно заведение "СОУ №60" Конспект на урока по темата "Играчки за малката Бетси" за EMC "English in Focus" 3 клас

Преглед на сертификата за публикация


Обобщение на урока по английски „Играчки за малката Бетси“

Целта на урока:Формиране на ключови езикови компетентности в урока по английски език.

Цели на урока:

Предмет:

формиране на система от знания за нови лексикални единици (играчки ), овладяване на умения за използване на притежателното местоимение и неопределителния член, развиване на способността да слушате речта на учителя и съучениците и да четете малки текстове на глас.

Метасубект:

Да научи да поставя образователни цели и задачи и да ги решава, да преподава работят по двойки за решаване на общи образователни проблеми, получават информация в резултат на семантично четене на текста

лични:

обучение в комуникационни умения, формиране на устойчива мотивация за овладяване на чужд език; образованиеумения съзнателно изграждайте речево изявление в съответствие със задачите на комуникацията, за активиране на познавателната инициатива.

Тип урок:урок за "откриване" на нови знания.

Средства за възпитание: компютър, мултимедиен проектор и екран, презентация, карти със задачи, играчки, учебник и работна тетрадка „Прожектор”-3.

Етапи на тренировъчната сесия

I. Организационен момент.

- Добро утро, ученици! Радвам се да ви видя! Как си?

Нека изпеем нашата песен! (Песен Здравей, как си!)

Отговорете на въпросите ми, моля.

1. Коя дата е днес?

2. Кой ден от седмицата е днес?

3. Кой сезон е сега?

4. Какво е времето днес?

II. Мотивация (самоопределение) за учебни дейности. постановкацелиурок.

Погледнете екрана, моля, направете мисия и разберете темата на нашия урок днес.Учениците решават мисията и назовават темата на урока (Играчки) и какво ще правят в урока.

На екрана се появява слайд с играчки и техните собственици: семейството на Лари и Лулу. Чии са тези играчки? Как да го изразя? (Това са играчките на Лулу. Какво е добавено към името? Защо мислите?) Учениците правят извода, че ще се запознаят с притежателната форма на съществителните.

III. Актуализация на знанията.

Всички деца обичат да играят. Лари, Бетси и Лулу също обичат да играят.

А ти?

Харесвате ли вашите играчки?

Коя е любимата ти играчка?

Какви играчки имаш?

Погледнете дъската и помогнете на Лари и Лулу да назоват играчките.

Представяне на "играчки" на екрана. Някои играчки са познати на учениците, тъй като са били изучавани преди. Новите думи се разработват и фиксират с помощта на упражненията „намерете правилния предмет“, „каква играчка липсва?“. За целта се използват карти и мултимедийна дъска.

А сега виж моята маса. Какво стова? (На бюрото на учителя има кутия за играчки - кутия за играчки. Учителят изважда играчките, към които са прикрепени задачите, а децата по двойки изпълняват тези задачи.)

1. Поставете липсващи букви, нарисувайте обекти:

Pl_ _e m_ s_ _ _l b_x

ro_ _ _ng h_ _ _se t_ _ in

ele _ _ _nt t _ _ s _t

2. Решете кръстословицата (работете по двойки)

Въведение на статиятаА/ Ан

Момчета, на английски членът се поставя пред съществителните в единствено число. Тази статия е много приятелска и иска да бъде приятел с всички думи! Ние говорим А влак, А чай комплект. Но има думи, които отказват да бъдат приятели с него. С брат му са приятели - статията Ан. Ние говорим: Ан самолет! Защо мислиш? - Изслушване на отговорите на учениците.

А сега нека играем играта "Коли" (задачата е да прикрепите правилно картите с колите към статия a / an на дъската)

Браво деца!

Динамична пауза (на музиката на песента "Jack-in-the-box")

IV.Поставяне на учебна задача

Чии са тези играчки? На Лари ли са, на Лулу или на Бетси?Момчета, как да покажа собствеността върху темата? Какво се появява в края на една дума? Точно така, апостроф и окончание s. И на английски се нарича притежателен падеж.

V. Откриване на нови знания (първично възприемане и усвояване на нов материал) - притежателен падеж

Въвеждане на правилото за образуване на притежателен падеж на съществителните имена. Примерен анализ (чрез презентация)

Изпълнение на игрово упражнение. (Определете чия е играчката; подредете правилно картите на дъската и съставете изречение по примера. Това е влакчето на Лари. Това е сервизът за чай на Лулу.)

Съставяне на мини-монолог по образец.

Съставяне на мини-диалог по двойки (работа с играчки).

Какво е?

Това е влак.

Чия е играчката?

Това е на Лари

Е, деца, нека погледнем екрана, моля. Прочетете текста и попълнете пропуските.(Сега погледнете екрана, прочетете, попълвайки празнините с правилните думи).

Сега изберете правилната картина за тази история (Учениците избират от две снимки)

VI. Обобщение на урока.

Отражение на учебната дейност в урока

Деца, моля, отговорете на въпросите ми:

Каква беше темата на нашия урок?

Какво беше новото?

А сега ще разберем как разбрахте темата на урока. (раздават се листовки, на които трябва да се отбележи усмивка: засмяна, безразлична, тъжна).

Самоанализ на учениците според таблицата:

Днес в час научих...

Харесва ми …

не ми хареса...

Оценявам се...

Нашият урок приключи. Довиждане, деца.

, . .